fbpx

Hande Kutlu

Psikolog
handekutlu_2
Hande Kutlu - Psikolog

Hande KUTLU 1985 tarihinde Bursa’da doğmuştur. 2009 yılında Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü YÖK bursu ile tamamlamıştır. Ardından Metin Sabancı Balta Limanı Hastanesi Psikiyatri Servisinde psikiyatrist ve klinik psikolog eşliğinde çocuk, ergen ve yetişkin hasta gözlemleri gerçekleştirmiş, aynı dönemde özel bir danışmanlık merkezinde çalışmalarını sürdürmüştür.

2012-2014 yılları arasında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ‘’Çocukların Saldırgan Eğilimleri Üzerinde Ebeveyn Tutumunun Etkisinin Psikanalitik Kuram Çerçevesinde İncelenmesi’’ konulu teziyle gelişim psikolojisi yüksek lisans bölümünü tamamlamış, aynı yıllarda akademik çalışmaları çerçevesinde makaleler hazırlamıştır. Halen Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Ruh sağlığı alanında çok sayıda eğitim, seminer ve kongreye katılmış olan Kutlu, çalıştığı kurumlarda da ailelere yönelik anne çocuk ilişkisi, ebeveyn tutumları, çocukluk ve ergenlik dönemi ruh sağlığı başta olmak üzere pek çok konuda seminerler vermiştir.

Çalışma alanlarından bazıları; çocuk, ergen ve yetişkin psikolojik değerlendirmesi, kaygı bozuklukları, iletişim problemleri, uyum sorunları, DEHB, depresyon, sosyalleşme problemleri, özgüven sorunu, öfke kontrolü, vb oluşturmaktadır.

Özel bir danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmalarını yürüten Kutlu, aynı zamanda okulumuzda öğrencilere ve ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Psikanaliz, sürrealizm, edebiyat ve sanat terapisi belli başlı ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

Scroll Up