fbpx

Beslenme ve Hijyen

Beslenme ve Hijyen


Sağlıklı besleniyoruz, sağlıklı büyüyoruz…

Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir. Sabah kahvaltılarımızda peynir çeşitleri, yumurta, zeytin, bal, tahin, pekmez, reçel çeşitleri, mevsimine göre domates, salatalık, süt ve bitki çayları verilmektedir. Öğlen yemeklerimiz dört çeşitten oluşur. ( çorba çeşitleri, mevsime uygun sebze, kuru bakliyat, et yemekleri, pilav-makarna ve salata çeşitleri) İkindi kahvaltılarımızda mevsim meyveleri, ev yapımı börekler, poğaçalar, kekler vb. şeklindedir.

Aylık olarak hazırlanan yemek listelerimiz aybaşında velilerimize mobil uygulamamız yoluyla iletilmektedir.

Mutfak ve yemekhanede görevli personel periyodik sağlık kontrolünden geçirilmekte ve mutfağımızda düzenli olarak hijyen kontrolleri yapılmaktadır.Ataköy Anaokulu olarak okulumuzda hijyene de önem veriyoruz, Okulumuz günde iki kez temizlik kontrolünden geçip, havalandırılmaktadır. Lavabolarımız her saat kontrol edilmektedir. Iyi eğitim kadar beslenme ve hijyenin çocuk gelişiminde ki önemini bilerek, sizin çocuğunuz bizim çocuğumuz düşüncesiyle hareket etmekteyiz.

DSC_0002
DSC_0001
DSC_0008
DSC_0007
DSC_0010
DSC_0011
DSC_0006
DSC_0003
DSC_0012
DSC_0005
DSC_0013
DSC_0004
DSC_0014
DSC_0015
DSC_0016
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
Scroll Up